- Reklama -magazín

Zvlhčovače vzduchu navodí potřebný komfort v místnosti

Mohlo by Vás zajímat

Uvažujete nad koupí zvlhčovače vzduchu? Rádi bychom vám poradili, jak se popasovat s jeho výběrem. I pokud si nejste jisti, zda zvlhčovač domů skutečně potřebujete, přečtěte si náš článek, ve kterém naleznete užitečné tipy pro jeho výběr a koupi. Tyto přístroje jsou dnes dostupné v celé řadě modelů a představují i nejrozšířenější technologii, co se využívá pro zvlhčování.

Ultrazvukové, parní a studené zvlhčovače vzduchu

Správná vlhkost vzduchu je doma či v kanceláři velmi důležitá. Příliš suchý vzduch může způsobovat alergie, astmatické potíže nebo velké vysušení pokožky. Ideální vlhkost by se měla pohybovat od 40 do 60 % a zjistíte ji snadno vlhkoměrem.

Mnoho lidí řeší zvlhčení vzduchu tak, že namočí látku a nechají ji uschnout na topení. Jak látka usychá, vlhkost se odpařuje do místnosti. Vzduch se však tímto způsob nezvlhčí dostatečně a kromě toho se na vlhké látce mohou množit škodlivé bakterie.

Mnohem lepší alternativou jsou ultrazvukové či parní zvlhčovače vzduchu, které využijete především během topné sezóny. Ta je v našich podmínkách často dlouhá a trvá již od října až do května. Pokud cítíte po ránu bolest v krku nebo suchu v ústech, trápí vás dýchací potíže či alergie, tak nad koupí zvlhčovače určitě neváhejte.

 

Jak funguje zvlhčovač

Ultrazvukový zvlhčovač vytváří kapky vody, které rovnoměrně posílá do vzduchu. Je tichý a jeho předností je i nízká spotřeba energie. Parní zvlhčovače vzduchu vypouštějí přímo páru, která zároveň ničí bakterie a zvyšuje teplotu v místnosti, což má pozitivní efekt především během zimních měsíců.

Kvalitní zvlhčovače vzduchu si hravě poradí i s většími prostory, takže když přístroj kupujete do své domácnosti, stačí vám často pouze jeden. Zvlhčovače jsou uživatelsky velmi přívětivé a snadno se ovládají. Běžně je jejich součástí nastavitelný časovač, takže si přesně naprogramujete, kdy chcete mít zvlhčovač puštěný. Vybírejte v internetovém obchodě ventilatory-shop.cz, který pro své zákazníky připravil i další velmi kvalitní techniku.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy