- Reklama -magazín

Není mísa jako mísa aneb vybíráme optimální toaletu a doplňky

Mohlo by Vás zajímat

Chystáte se na realizaci nové toalety? Někdo to řeší společně s koupelnou, protože má toaletu umístěnu právě v rámci koupelny. V některých případech je ale toaleta také samostatná. Ať už to máte jedním nebo druhým způsobem, je důležité zajistit si na toaletě dostatečný komfort. Vybírat můžete z různých provedení, kdy každá varianta je vhodná pro různé způsoby instalace.

Různá technická řešení

Při výběru toalety je potřeba myslet na celou řadu věcí. V prvé řadě je to celkové řešení a místo, kde budete toaletu instalovat. Důležitá je pochopitelně už samotná WC mísa, která tvoří jádro toalety. Mísy bývají buď v kombinovaném provedení spolu s nádobou na vodu, nebo závěsné. Kombinovaná toaleta je o něco praktičtější z hlediska instalace. Když ji budete kupovat, pamatujte na to, zda budete chtít:

· Spodní vývod

· Zadní vývod

V případě spodního vývodu je nutno mít připravenu odpadní trubku přímo skrz podlahu. U zadního vývodu se potom napojuje odpad vzadu a může být sveden trubkou pod určitým úhlem tak, by bylo vše optimálně spádováno. Pokud se rozhodnete pro závěsné WC, musíte zase počítat zejména s náročnějšími stavebními úpravami, kdy bude potřeba sekat do stěny. Na druhou stranu výsledek a celkový pohled na takovou toaletu ale to může vypadat o něco elegantněji. Vždy to je však především o vašem pohledu na věc.

Kvalitní sedátka

Jedním z nejdůležitějších prvků každé toalety, na který se ale často zapomíná, je paradoxně podstatný prvek vašeho komfortu. Tím je pochopitelně WC sedátko, které by vám mělo vyhovovat a být dostatečně bytelné. Díky tomu dlouho vydrží.

Vhodné na výrobu sedátek jsou antibakteriální materiály, proto hledejte při výběru tuto informaci. Váš záchod může mít sedátko také samozavírací, což zvyšuje celkový komfort. Také toaleta může být zařízením, které používáte s radostí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy