- Reklama -magazín

Nízkoenergetický dům na klíč – přestaňte snít, začněte žít

Mohlo by Vás zajímat

dům na klíč titulka SvětŘíká se: „kdo má židli, ten bydlí“. Bez střechy nad hlavou, tedy nad židlí? Těžko! Cesta k vysněnému bydlení bývá často trnitá. Nejprve pečlivě zvažujete lokalitu, hledáte místo, které by splňovalo vaše představy stran občanské vybavenosti, dopravní dostupnosti a hodnotíte také okolí. Máte-li konečně vybrané místo a podaří se vám zde zakoupit pozemek, pak nastává další okamžik zlomu. Málokdo si totiž může dovolit zakoupit pozemek a na něm si nechat postavit dům na klíč.

Většinou je koupě pozemku sama o sobě velkou finanční zátěží a každý nemá dostatek rezerv či úspor na to, aby dům na klíč tělo článkujejich prostřednictvím platil částky v řádech statisíců či dokonce milionů. Nastává tedy často situace, kdy pozemek zůstává na čas prázdný a majitelé se snaží našetřit další finance na samotný dům. V tomto mezidobí volí různá náhradní řešení ubytování. Mají-li štěstí, zůstávají u rodičů či jiných blízkých, pokud ne, uchylují se k variantě nájmu bytu. Nájem samotný je ale dalším nákladem a to navíc takovým, který se již nikdy nevrátí zpět. Například v podobě splacení úvěru a následném nabytí nemovitosti do výhradního vlastnictví. Toto řešení tedy paradoxně prodlužuje dobu čekání na nový dům.

dům a klíč 21Existuje řešení v podobě správně zvolené společnosti, která dům na klíč nejen postaví, ale pomůže i s hledáním řešení, jak jej financovat.  Je důležité vybrat takovou, která nabídne rozumnou cenu (která může svou výší směle konkurovat nájmu za dočasné ubytování) ovšem nikoliv na úkor kvality. Výrobce domů by měl mít potřebnou certifikaci a mnoho let zkušeností, abyste si mohli být jistí, že odvedou precizní práci. Dobrým rádcem vám může být například záruční doba na jednotlivé části stavby. Pokud firma nabízí tříletou záruku na cokoliv, deset let na konstrukční řešení a nosný systém domu, případně ještě více než třicet let garance na střechu a střešní systém jako takový, pak si můžete být jistí, že jste zvolili seriózního partnera.

http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz/

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy