- Reklama -magazín

Odhalte tajemství kuchyňských ostrůvků

Mohlo by Vás zajímat

Kuchyň je srdcem domova, to už jste jistě slyšeli mnohokrát a mnozí dají tomuto rčení za pravdu. A právě proto si většinou lidé dávají s návrhem své kuchyně velice záležet. Vše promyslet do posledního detailu tak, aby celá kuchyň byla funkční, ale zároveň i pěkně ladila oku. Chcete-li ovšem svou kuchyň posunout ještě o stupeň výše na stupnici dokonalosti, pak určitě uvažujete o kuchyňském ostrůvku. Ten je nejen skvělým funkčním prvkem, ale může být právě i perfektním designovým kouskem, jež promění i jinak obyčejnou kuchyň na skvostné místo vašeho domova.

Jak kuchyňský ostrůvek nejlépe využít?

Do kuchyňského ostrůvku můžete umístit jak varnou desku, tak třeba celé mycí centrum. V prvním případe je třeba počítat s tím, že bude nutné nad ostrůvek instalovat ostrůvkovou digestoř, na kterou je nutná příprava v podobě rozvodu odsávání. Ne v každé kuchyni to bude možné, proto se nejprve poraďte s odborníky. Dostatečně velký ostrůvek svádí k instalaci vinotéky či minimálně polic pro ukládání nejrůznějších věcí a pěkné nasvícení strany směrující do obývací části přidá celému solitéru na půvabu.

Chcete-li pracovní část ostrůvku propojit s jídelní, můžete přímo na něj napojit jídelní stůl nebo jen vyvýšit jednu část ostrůvku tak, aby mohl vzniknout barový pult. Ten bude ideálním místem pro kontakt s rodinou či návštěvou v čase, kdy vy budete připravovat pohoštění a zároveň i velmi efektně ukryje všechna tajemství ukrytá na povrchu ostrůvku, včetně neumytého nádobí nebo zašpiněné varné desky.

Pozor, nehodí se do každé kuchyně!

I když je kuchyňský ostrůvek vaším největším snem o ideální kuchyni, dobře zvažte, zda se do vašeho interiéru hodí. Jedná se zejména o to, jestli pro něj máte dostatek místa. Jeho krása vynikne právě jen tam, kde je pro něj dostatek prostoru. Jeho praktické aspekty zcela zaniknou, pokud se mezi ním a zbytkem kuchyně budete sotva schopni protáhnout.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy