home Bydlení, Design, Rekonstrukce Odsavače par. Aby nám to doma vonělo…

Odsavače par. Aby nám to doma vonělo…

digestoř - designKaždý milovník vaření a dobrého jídla si libuje, pokud při vstupu do kuchyně nasajte úžasnou vůni jeho neodolatelných pokrmů a jste jimi přitahování jako magnet. Ovšem, čeho je moc, toho je příliš a pokud se vůně vajíček či česnečky šíří od kuchyně, přes ložnice až po půdu, pak asi není nadšený žádný z obyvatel domů. Ať je jídlo sebechutnější. Při vybavovaní kuchyně je proto dobré vybírat kvalitní odsavač par, tedy digestoř. Na trhu je jich samozřejmě mnoho a laik se ztrácí. Dbáme na design, chceme, aby ladila se zbytkem kuchyně. Dále nám jde o výkon a v neposlední řadě i o hlučnost. A to jsou přesně ta kritéria, kterými je dobré se řídit při jejím výběru.

Co se designu týče, dnes je nabídka maximálně široká a pokud si nevyberete mezi sklem kombinovaným s nerezem, černé, bílé, krémové, můžete volit i digestoř vestavnou, která zcela splyne se zbytkem kuchyně. Další možností jsou digestoře výsuvné, ale ty nebývají tolik výkonné. Nejvýkonnější bývají ty, které mají přímý výstup, tzn. odsátý vzduch nemusí překonávat žádné velké vzdálenosti, aby opustil dům nebo byt. Pokud je přívodní tubus dlouhý, pak je třeba vyšší výkon. To často bývá na úkor vyšší hlasitosti.

Designové odsavaIMG_1406če par mohou být jako solitér a podtrhnout tak vzhled jinaIMG_1216 (1)k jednoduše navržené kuchyně. Pokud naopak netoužíte nechat tuto část kuchyně vyniknout, můžete volit vestavěné digestoře nebo pak integrované. Ty jsou součástí varné desky a odsávají páru přímo a doslova zpod hrnce či pánve. Toto efektní řešení se pohybuje ve vyšší cenové hladině a pro velké kuchaře asi nepostačí, ale rozhodně stojí za zmínku.

Při koupi domácích spotřebičů obchodníci často nabízejí různé výhodné sety, je dobré se na tyto při vybavovaní domácnosti zaměřit, můžete ušetřit až několik tisíc korun. Vždy je dobré se řídit poměrem cena/výkon a pokud nechcete spotřebiče měnit po pěti letech, pak se rozhodně vyplatí si připlatit za kvalitnější značky, které často nabízejí i pětiletou záruku na motor apod.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář