home Bydlení, Design, Interiér Úložné systémy doma i v dílně

Úložné systémy doma i v dílně

Pro život potřebujeme mnoho věcí a ty je třeba vždy někam uložit. Jak si uspořádat byt nebo co pořídit, abychom ve všem měli pořádek? Přinášíme vám běžné i zajímavé rady, kam a jak uložit v interiéru potřebné věci.

Skříně nabídnou prostor

Hlavní výhodou klasických velkých skříní je jejich prostor. Do skříní toho poměrně dost uložíme. Nejčastěji se však používají pro uskladnění oblečení. Skříně jsou na to i uzpůsobené, neboť jsou vybavené nastavitelnými policemi, šatní tyčí pro pověšení některých kousků oblečení nebo výsuvným věšákem na ramínka.

Konstrukční systémy do šatní skříně

Nosíte šátky, kravaty, opasky, rukavice a další drobnosti? Pak si pořiďte do své skříně konstrukční systémy, které nabízejí chytrá řešení pro každý typ a rozměr skříně. Dnes lze běžně sehnat různé výsuvy pro výše zmíněné kravaty, šátky, věšáky na kalhoty apod.

Kontejnery na vyplnění prostoru ve skříni

Skříně s menší hloubkou často bývají řešeny horizontálně. Proto je dobré využít jejich šířku a délku a veškerý prostor vyplnit. K tomu poslouží například různé veliké kontejnery, boxy, sklopné šatní tyče či drátěné užší regály, kam uskladníte běžné i sezónní oblečení.

Skříňky poskytují přehled

Kromě velké skříně lze pořídit i menší skříňky, které jsou díky policím a šuplíkům velmi přehledné. Nejčastěji se do nich ukládá ložní prádlo, ale i drobné kousky oděvů a doplňků.

Policové systémy

Police se často považují za doplněk, i přesto však poskytují prostor pro uskladnění drobných předmětů či interiérových doplňků. Police a policové systémy jsou skvělé díky jejich otevřenosti, neboť nedovolí vytvořit nepořádek. Na druhou stranu je však nutné pravidelně z vystavených předmětů odstraňovat prach.

Regálové systémy v kuchyni

Mezi nejvytíženější místnosti ohledně skladování patří určitě kuchyň. Na potraviny, které nepatří do lednice a potřebují uskladnit, je nejlepším řešením spíž, menší místnost nebo komora. Pro lepší přehlednost a pořádek je dobré použít obchodní regály, díky kterým budete vědět, kde co máte.

Kromě těchto běžných prostorů na potraviny lze do kuchyně pořídit také různé organizéry s boxy nebo dózami, které jsou vhodné pro drobné potraviny, jako jsou luštěniny, těstoviny, rýže, cukr, koření, bylinky atd. Organizéry se pak umístí na police, nebo do zásuvek ve skříni. V dnešní době mnoho organizérů má rukojeť, takže se snadno vyjmou, nebo protiskluzové dno, zabraňující nechtěným pohybům po povrchu. Doporučujeme pořídit i menší organizér např. pro uložení příborů.

Dózy, misky a boxy lze využít i v koupelnovém nábytku. Můžete je použít na líčidla, odličovací tampony, zubní kartáčky atd.

Drátěné programy a prostor pod dřezem

Na veškeré kuchyňské náčiní a talíře jsou skvělé drátěné otočné programy, které ušetří místo v rohové skříni. Prostor je možné ušetřit i pod dřezem, kam můžete umístit vestavěný koš s několika boxy na tříděný odpadu, nebo doplnit jej o regál a vyplnit ho úklidovými prostředky.

Dílna a pracovní prostor

V dílně často bývá zmatek v drobném nářadí, v pracovně zase chaos v papírech. V běžné pracovně často pomohou kromě regálů také různé šanony a krabice, které lze vybrat v takové barvě, které se budou do pracovního koutku hodit. Na stůl pak existují jednoduché policové systémy, které vytvoří další prostor pro uskladnění potřebných kancelářských věcí a doplňků. Aby se nám po stole neválely kabely od počítače, monitoru, tiskárny a další techniky, lze je schovat do speciálních boxů s otvory ve víky nebo do organizéru vhodného pro kabely.

Máte-li doma dílnu, určitě znáte zmatek nejen v drobném nářadí, ale i různých klíčů, šroubků, matiček. K jejich uspořádání pomohou miniboxy, praktické a oddělené přihrádky, menší průhledné zásuvky nebo panel s háčky pro zavěšení nejpoužívanějšího nářadí. Na těžší věci lze pak použít mobilní boxy na kolečkách s ergonomickou rukojetí pro lepší manipulaci. Doporučujeme i speciální kufříky, které se vyrábějí s několika úložnými patry uvnitř.

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak uskladnit věci v bytě. Je jen na vás, které systémy budou pro vás vhodné a které si nakonec do svého bytu vyberete.

Za pomoc při zpracování tohoto článku poskytla firma UNIregaly.cz – regálové systémy a prodejní regály.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář