- Reklama -magazín

Proč je použití držáku na monitor efektivní

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

V dnešní době je velmi nepraktické mít monitor od počítače na stole, nebo dokonce podložený knihami, které nepoužíváte. Mnohem efektivnější a praktičtější je použití držáku na monitor

Pomáhá zdraví

První a zásadní bod, který většina podceňuje. U počítače trávíme mnoho času, proto je důležité své zdraví chránit. Je potřeba udržovat optimální vzdálenost očí od obrazovky a také její výšku. Ideální vzdálenost očí od monitoru je 40 až 70 cm, nicméně pokud vlastníte monitor o větší úhlopříčce, (větší než 30”)  doporučuje se větší vzdálenost.

Výška obrazovky by měla být taková, aby oči směřovaly na horní hranu, případně o pár centimetrů níže. Pokud si nastavíte ideální úhel pro pozorování, můžete se pohodlně opřít o  opěradlo židle. Vaše záda tak to jistě ocení. K tomuto nastavení pomáhají i výškově nastavitelné držáky na monitory, se kterými je možné výšku obrazovky kdykoliv upravit. 

Větší bezpečnost

Stalo se vám někdy, že jste shodili monitor ze stolu? Určitě jste k tomu měli alespoň blízko. Tato starost s držákem odpadá. Držák je pevně připevněn ke konstrukci stolu s to buď pomocí svorky ke hraně, nebo šroubem skrz sůl. S obrazovkou tak bez obav mohou manipulovat například i děti. 

Snadná manipulace

Za pomoci držáku na monitor si obrazovku můžete během chvilky natočit do stran, sklopit nebo výškově nastavit. To v případě již zmíněného vypodložení knihami není možné. Tedy je, ale jste omezeni a je to značně nepohodlné a pomalé. Pokud například chcete ukázat kolegovi nebo zákazníkovi svou obrazovku, je otočení monitoru více než nepraktické. Držák naopak umožní pohodlné otočení během okamžiku. Složité obcházení stolu se stane minulostí.

Některé držáky nabízí jako bonus i funkci pivot. Monitor si tak můžete podle libosti natočit i na výšku.

Šetří místo

Prostor pod monitorem je v případě požití klasického podstavce který je standardně dodáván v balení, nevyužitý. Podstavec navíc zabírá místo, které můžete mnohem efektivněji využít. Rameno držáku pak ještě můžete vysunout zcela mimo stůl, čímž získáte ještě větší prostor. 

I pro více monitorů

Již standardem jsou držáky pro dva a více monitorů, nebo pro monitor a klávesnici současně.

Asi nepřekvapí, že držák je možné použít i pro dotykovou obrazovku, nebo při dokoupení speciálního držáku i na notebook. Rozhodujícím faktorem je hmotnost a tzv. VESA standard – rozteč otvorů na zadní straně pro uchycení držáku. 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy