- Reklama -magazín

Rekuperace vzduchu a vlhkost: Dokáže si s ní poradit?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Ve špatně větraných domech a bytech často narazíte na problémy s plísní a bakteriemi. Pomůže vám tento problém rekuperace vyřešit?

Rekuperační jednotky Hradec Králové (ale i v jiných městech) mohou dobře posloužit nejen v domácnostech, ale i ve firmách. Postarají se o pravidelný přísun čerstvého vzduchu, který navíc bude dostatečně teplý. Jak to je ale s vlhkostí nebo cenou? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Vlhkost vzduchu

Rozdíl mezi suchým a vlhkým vzduchem poznáte okamžitě. Dýchat vlhkost je velice nepříjemné. A může to způsobit problémy nejen vám, ale i celému domu. Plísně, vlhké stěny… To je jen krátký výčet problémů, které na vás čekají, pokud máte doma vlhký vzduch. Tento problém vám ale pomůže vyřešit větrání.

Proto není divu, že se rekuperace vzduchu Hradec Králové hodí i do starších domů. Pomůže nejen s tepelnými úsporami. Díky pravidelnému větrání a výměně odpadního vzduchu za čerstvý pomůže předcházet plísním a vzniku bakterií. Přijde vhod i v novostavbách, kde se příliš nevětrá. Právě tam totiž mohou vznikat problémy s vlhkostí.

Cena rekuperace

Levná rekuperace do domu Hradec Králové se dá pořídit i v řádech několika tisíc korun. U takto levných soustav ale nepočítejte s tím, že odvede příliš mnoho práce. U klasického rodinného domu se jen stěží dostanete pod 100 tisíc korun. Základní verze s nižší účinnost a malým objemem větrání sice pořídíte kolem 60 tisíc korun, rozhodně se ale nebojte investovat více peněz. Investice pro dvoupodlažní dům se může vyšplhat i na 200 tisíc.

Rekuperace do bytu Hradec Králové a v jiných městech ale vyjde poněkud levněji. V bytech totiž není potřeba řešit větrat tak velký prostor a podlaží. Konečnou cenu si navíc můžete snadno spočítat. Náklady se totiž pohybují od 600 do 900 korun za metr čtvereční. Vynásobte tuto částku velikostí vašeho bytu a dostanete orientační cenu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy