- Reklama -magazín

Ruší vás hluk od sousedů? Vyzkoušejte pár tipů na odhlučnění bytu.

Mohlo by Vás zajímat

Přítomnost nežádoucího hluku je častým problémem panelákových bytů. Chcete-li se zbavit rušivých zvuků od sousedů a zároveň si více zabezpečit své soukromí, je nezbytné přistoupit k odhlučnění. Poradíme vám, jak panelákový byt nejsnáze odhlučníte.

Začněte dveřmi

Nejprve se zaměřte na odhlučnění vchodových dveří. Nejvhodnějším řešením je použití samolepicí izolační desky. Doslova tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Izolace dveře nejen odhluční, ale zároveň zabrání úniku tepla.

Nezapomeňte na podlahu a strop

K odhlučnění podlahy je skvělým řešením plovoucí podlaha, pod kterou necháte zabudovat protihlukovou izolaci. Chcete-li mít tichou podlahu, vyhněte se laminátovým parketám. Místo nich jsou vhodné vícevrstvé dřevěné parkety, které hluk oproti laminátovým dobře tlumí. Hluk dobře tlumí i vinylová podlaha, která je navíc vhodná k zabudování podlahového topení. Odhlučňující efekt umocňují u podlah koberce.

Pro odhlučnění stropu využijte sádrokartonové podhledy. Jde o moderní prvek, kterým zakryjete interiérové nedostatky. Zároveň můžete do podhledů zabudovat podhledová svítidla. Velmi módní je v současnosti LED osvětlení. V malém bytě můžete do podhledu zabudovat i úložný prostor ideální třeba uskladnění kufrů a lyží.

Odhlučnění stěnodhlucneni-sten-telo-clanku

Moderním řešením pro odhlučnění stěn jsou tzv. modré akustické systémy. Jde o akustickou interiérovou příčku s modrou sádrokartonovou deskou. Určitý odhlučňující efekt přináší i korkové obklady s celulózovou izolací na stěně. Korková stěna je nejen praktická, ale jde rovněž o nový interiérový trend.  Váš byt díky tomu získá moderní vzhled.

Další tipy na odhlučnění prostoru

Odhlučňujícího efektu dosáhnete rovněž vhodným využitím tzv. samostatných absorbérů, které pohlcují zvuk. Jedná se třeba o nábytek. Význam samostatných zvukových absorbérů si nejlépe povšimnete ve zcela prázdné místnosti bez jakéhokoli vybavení. V takové místnosti se můžete setkat s ozvěnou, protože chybí objekty, které by zvuk pohltily. Samozřejmě si interiér nepřeplácejte zbytečnostmi, ale nábytek a bytové doplňky v místnosti určité množství zvuku rovněž pohlcují.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy