- Reklama -magazín

Sakura na zahradě: estetický prvek, na který se nebudete moci vynadívat!

Mohlo by Vás zajímat

Letní sezona tu bude co nevidět a příznivé počasí nám konečně umožňuje trávit čas na čerstvém vzduchu. Táhne nás to na zahrádku, kde se můžeme příjemně odreagovat a zároveň se zamyslet nad tím, jak bychom mohli vzhled naší zahrady ještě více vylepšit. Možná i vy máte pocit, že vaší zahradě něco chybí – ona pověstná třešnička na dortu, díky které by byla jednoduše perfektní. A víte co? My víme, co by vaší zahradě rozhodně slušelo!

Znáte sakuru?

Slyšeli jste již někdy o pojmu sakura? Pokud ne, pak asi nevíte, co tohle slovíčko znamená. Sakura neboli japonská třešeň je nádherný strom původem z Asie, je často spojována s oslavami jara. Podle některých je to strom, který vyobrazuje krásu a každá zahrada díky němu okamžitě prokoukne.

Obyčejná třešeň? Ani omylem!

Ačkoli se sakuře říká japonská třešeň, nelze ji považovat za nějakou obyčejnou dřevinu. Už díky svému původu a především pak úžasnému exotickému vzhledu je zřejmé, že tenhle strom bude největší chloubou vaší zahrady.

Sakura může dorůst do výšky až 7 metrů. Existuje hned několik druhů této dřeviny, které se liší například výškou – některé druhy sakury dorůstají třeba jen 3 metrů, některé ještě méně. Dalším rozdílem je barva květů, některé sakury mají květy sytě růžové, jiné naopak světlounce růžové a další mohou být zbarvené skoro až do bíla.

Jak ji pěstovat?

Pokud byste si chtěli zahradu ozdobit sakurou, musíte pro ni vybrat slunné místo. Japonská třešeň totiž slunce miluje a nejvíce se jí daří právě tam, kde bude mít dostatek slunečních paprsků. Co se půdy týče, nejvíce ji vyhovuje zásaditá či neutrální zemina. Při výběru místa počítejte s tím, že se sakura může hodně rozvětvit a tím pádem i rozrůst do šířky, vybírejte ji proto dostatečně prostorné místečko, kde nebude ničemu překážet.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy