home Bydlení, Design Sedačka jako multifunkční kus nábytku

Sedačka jako multifunkční kus nábytku

sedacky-3-v-jednom-vysuvnaMálokterý kus nábytku může plnit tolik funkcí jako pohovka, sedačka nebo chcete-li gauč. Jak to? Protože právě sedačka může být ideální k pohodlnému posezení u televize, stejně tak ale může být hravě lůžkem pro občasné, ale i každodenní spaní a navíc dokáže v některých svých podobách poskytnout ještě i pěkný úložný prostor, což uvítá každý, kdo ve svém domově bojuje s každým volným místem. Jak tedy vybrat sedačku, která by měla být i místem ke zdravému a spokojenému spaní a co udělat pro to, aby i navzdory častému využívání stále dobře vypadala? To si povíme v dnešním článku.

Jak vybrat tu pravou?

Než se vydáte do obchodu, abyste si vybrali tu pravou, zamyslete se nad tím, do jakého prostoru ji chcete umístit a k čemu a jak často ji budete chtít využívat. Odpovědí na první otázku vám bude rozměr ale i tvar pohovky a tou druhou zjistíte, jestli by měla být rozkládací a případně jak kvalitní by měl být rozkládací systém a stejně tak rošt a matrace lůžka, které rozložením sedačky vznikne.

Správné míry pro pohodlné sezenísedacky-3-v-jednom-subtilni

Hledáte-li sedačku, která má plnit pouze funkci pohovky, na kterou budete spokojeně usedat k televizi nebo posezení s rodinou či přáteli, pak hleďte pouze na správné rozměry a to nejen s ohledem na velikost pokoje, do kterého ji chcete umístit. Důležité je také výška rodinných příslušníků a jejich fyzická kondice. Pro vyšší postavy je nevhodný příliš mělký sedák, na pohovku se budou hůře skládat. Pro starší lidi nebo ty s omezenou hybností pak zase nedoporučujeme nízko posazené sedáky, z takových se budou velmi obtížně zvedat.

K sezení, pro spaní i na ukládání věcí

Ať už máte málo místa a nemáte tedy kam umístit ještě postel nebo hledáte takovou sedačku, která bude zároveň sloužit jako příležitostné místo k přespání, bude pro vás ideálním řešením právě rozkládací pohovka. Pokud má být místem, kde budete spát každý den zaměřte se při výběru na kvalitní rozkládací systém, který každodenní rozkládání a skládání zvládne. Dále dbejte na kvalitní rošt, pokud je vysouvací část vybavena pevným roštem, pak raději zvolte matraci pružinovou, u lamelového pak kvalitní pěnovou matraci s ohledem na vaši hmotnost. Vždy si raději sedačku v obchodě nsedacky-3-v-jednom-vyklopnaebo showroomu vyzkoušejte, a to jak k sezení, tak i v rozloženém stavu. Ověříte si tak, zda vyhovuje vaším tělesným proporcím po všech stránkách. Hledáte-li pohovku, která bude kromě sedačky a lůžka ještě úložným místem pro ložní prádlo či jiné věci, pak se poohlédněte po té se zásuvkami případně úložným prostorem pod výsuvným lůžkem.

Správná péče o pohovku

Na závěr je třeba zmínit, že výběr materiálu by měl být také pečlivý s ohledem na to, jak budete sedačku využívat a pro koho je určena. Rodiny s malými dětmi by určitě měli sáhnout po takové, která má prací potah nebo kožené či koženkové variantě. Ty je snadnější udržovat čisté a pěkné. Snímatelné potahy jsou rovněž vhodné u rozkládacích pohovek, na kterých se často spává a hrozí tedy, že se mohou propotit a podobně.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář