- Reklama -magazín

Jak vypadá správná kancelářská židle

Mohlo by Vás zajímat

Kancelářská židle se skládá hned z několika částí. Každá z těchto částí by měla fungovat určitým způsobem tak, aby v součinnosti s ostatními prvky napomohla k eliminaci vašich bolestí zad, které vznikají při jejich dlouhodobém zatížení. Pohodlný sedák musí být anatomicky tvarovaný a díky němu dochází ke stlačování všech nervových zakončení a k následnému přetěžování svalů. Sedák by pak měl být zcela pochopitelně zároveň i výškově nastavitelný. Měli byste jej mít v takové výšce, aby se při tom vaše chodidla vždy dotýkala podlahy celou plochou. Bílá kancelářská židle je kromě té černé nadčasovou záležitostí.

Další kritéria při výběru

Stabilní základna tvoří pětiramenný kříž opatřený kolečky a umožňuje také pohyb všemi možnými směry. Kolečka musí být také uzpůsobena, aby udržela židli stále na jednom místě. Základna tedy musí současně umožnit i plynulé otáčení pracovního křesla. Nastavitelné područky neboli podpěrky rukou pak musí mít možnost nastavitelné výšky, kterou si můžete vždy aktuálně upravit pro svoji práci u pracovního stolu. Anatomické opěradlo je jako v případě sedáku velmi důležité. Opěradlo by mělo být také anatomicky tvarované, aby poskytovalo dobrou oporu vaší páteři. Má být také dostatečně veliké, abyste se během dne do něj mohli pohodlně velmi pohodlně opřít celou plochou svých zad.

Nezapomínejte na detaily

Velmi důležitou funkci má v takovémto případě i u PC židle bederní opěrka na židli. Ta se dá u některých typů pracovních židlí vhodně nastavit podle tvaru vašich zad a podle toho, kdo na ní právě v tu chvíli sedí, pokud se střídáte. Dalším bonusem je také kvůli krční páteři i opěrka hlavy, která velmi účelně zamezí bolestem krční páteře a s ní pak i souvisejícím bolestem hlavy. Dalším kritériem je materiál, kterému je třeba věnovat pozornost. Ten by měl být nejen dostatečně odolný, snadno vyčistitelný, ale i pěkný na pohled a příjemný na dotek. Při jeho výběru počítejte i s tím, že na židli budete pracovat i během léta v horku, proto by měl být potah také dostatečně prodyšný, abyste se na něm příliš nepotili.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy