home Architektura, Bydlení, Design, Zahrada Venkovní dlažba dokáže i věrně imitovat dřevo

Venkovní dlažba dokáže i věrně imitovat dřevo

Pokud hledáte možnosti, jak povrchově upravit příjezdovou cestu, část vaší zahrady v těsné blízkosti domu, bazénu nebo potřebujete zrealizovat venkovní schodiště, velmi pravděpodobně se budete rozhodovat mezi třemi variantami. Tou první jsou čistě přírodní materiály, jakými jsou dřevo a kámen, dále můžete zvažovat dřevoplast, ale asi nejoblíbenější je, pro své unikátní vlastnosti, stále dlažba. Právě venkovní dlažba má v posledních letech tolik nových podob, že je často až k nerozeznání od jiných, zde zmíněných, materiálů. Jakou vybrat a na co se při výběru zaměřit? Na to se pokusí najít odpovědi dnešní článek.

Vybírejte dle místa určení

I venkovní dlažba má svá specifika, věnujte proto jejímu výběru dostatečnou pozornost. Kolik lidí už se spálilo, když si myslelo, že vnitřní a venkovní dlažba jednou jsou. Nikdy nepoužívejte vnitřní dlažbu do exteriéru, i kdyby byla v té nejvýhodnější akci a vypadala sebelépe. Venkovní dlažba je vyráběna z jiného materiálu. Ten by měl být zejména mrazuvzdorný, ale i povrchová úprava proti znečištění a pronikání vody je důležitá. Hledáte-li dlažbu k bazénu, pak je určitě vhodná taková, která nemá kluzký povrch apod.

I volbu barvy neponechte určitě náhodě ani aktuální akční nabídce někde v hypermarketu. Příliš tmavá bude v horkých dnech rozpálená a na malém prostoru příliš nevynikne. Velmi světlé odstíny zase bude těžší udržovat čisté. Co se tvarů týká, zde se skutečně fantazii meze nekladou. Už dávno neplatí, že byste se snad striktně museli držet čtverců a obdélníků. Pravidelných i nepravidelných tvarů je na výběr celá řada.

Nebojte se kombinovat

Váháte, kterou dlažbu vybrat, aby se k ní hodilo i venkovní schodiště? Nebo si jednoduše nedokážete vybrat, a rádi byste více variant? Nemusíte se vůbec obávat, venkovní dlažbu můžete snadno kombinovat. Zejména pokud je vaše zahrada členitá a potřebujete ji rozdělit na několik různých zón. Je pochopitelné, že k bazénu budete vybírat jinou dlažbu než na místo garážového stání, pergoly, případně na příjezdovou cestu nebo chodníček, takže se rozhodně nebojte, a pokud na sebe jednotlivé povrchy přímo nenavazují, kombinujte.

Zkuste to jinak

Nechcete mít zahradu samý beton, ale zároveň chcete pohodlně přecházet do některých částí zahrady po zpevněné ploše? Pak je řešením právě dlažba, která je věrnou imitací dřeva, ta může mít podobu dřevěných pražců, prken a trámů. Stačí jednotlivé nášlapy umístit ve správné vzdálenosti od sebe, a vytvoříte si tak originální přírodní cestu, ale klidně i ve svahu efektní venkovní schodiště. V dekoru dřeva vaše zahrada nebude ani o trochu méně přírodní záležitostí, a vy se navíc nebudete muset starat o natírání a moření.

 

LivingHome on Facebook
  • 5
    Shares

Napsat komentář