- Reklama -magazín

Vybavení kanceláří a pohodlné kancelářské židle

Mohlo by Vás zajímat

Praktické a hezké vybavení kanceláří zahrnuje i pohodlné kancelářské židle, kterou musí zdobit opěrka zad, područky a nastavitelný sedák.

Kancelářské židle a křesla někdy mívají opěrku zad i sedák vyrobený z plastu. U těchto modelů hrozí rychlý nástup únavy materiálu a při poškození není možná oprava. Kvalitnější křesla a židle mají tyto části zhotoveny z tvarované překližky. Samotná výplň je vyrobena nastříkáním nedeformovatelné polyuretanové pěny, která si díky vysoké hustotě udrží tvar po dlouhé roky. Pěna může být nahrazena molitanem a jinými levnějšími materiály s nižší výdrží.

Potah kancelářské židle

Vybavení kanceláří zahrnuje pracovní stoly i židle do kanceláře. Všechny pohodlné kancelářské židle musí mít i správný potah. Ten vybírejte podle účelu použití. Pro každodenní používání zvolte omyvatelné a prodyšné potahy, jako síťovina nebo textilní čalounění. Oba materiály jsou velmi příjemné na dotek. Snadnou údržbu mají potahy ze syntetické kůže, které působí velmi reprezentativním dojmem. Luxusním potahem je pravá kůže.

Kancelářské židle a kolečka

Na měkkou podlahu, například koberec, se hodí tvrdá kolečka z plastu. Na tvrdou podlahu jako je linoleum, parkety nebo plovoucí podlahu, vybírejte židli s měkkými pogumovanými kolečky, která ji nepoškrábou. Stabilní kancelářskou židli bez pohybu můžete vybavit jen kluzáky. K ochraně podlahy doporučujeme také pořídit podložku pod židli. Prodává se v různých variantách a pro všechny typy podlah. Kolečka vám umožní posun po místnosti.

Jak správně nastavit kancelářskou židli

Kancelářské židle se nastavují podle výšky, hmotnosti, délky nohou a potřeb. Při regulování se na sedák posaďte dozadu, aby se hýždě dotýkaly opěradla. Bederní opěrka musí poskytovat zádům oporu v oblasti beder. Výšku sedáku upravte k výšce pracovního stolu a chodidla mějte na zemi. Mezi přední hranou sedáku a podkolenní jamkou má být mezera 5 cm. Seďte bedry opřeni o bederní opěrku a neposouvejte se na sedáku dopředu. Seďte na sedacích kostech a nepřetěžujte páteř v bederní oblasti, ať vás záda nebolí.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy