home Zboží Zkuste merino oblečení pro děti – hodí se v zimě i v létě

Zkuste merino oblečení pro děti – hodí se v zimě i v létě

Unikátní vlastnosti merino vlny teď máte možnost vpustit i do funkčního šatníku svých dětí. Zkusmerino.cz nabízí sortiment oblečení pro kojence, batolata, předškoláky, ale i pro ženy a maminky především z merino vlny. V čem je tento materiál tak mimořádný?

Přírodní merino vlna má nedostižitelné vlastnosti. Žádný funkční materiál, ať slibuje jakékoliv zázrační vlastnosti, se merino vlně nevyrovná. Navíc jde o materiál přírodní. Nemusíte se bát, že vás, nebo vaše dítě bude kousat. Merino vlna je jemná a nekouše jako ta klasická. Kde se vzala?

Z Afriky přes Evropu až na Nový Zéland a do Austrálie

Tato unikátní vlna je z jediného plemene ovcí, z merino ovcí. Předpokládá se, že pochází původně ze severní Afriky, odkud se dostalo ve středověku na území Španělská. Merino vlna byla ceněná od nepaměti a v 18. století si ji dokonce Španělsko chránilo speciálním monopolem, u něhož platil zákaz tyto ovce vyvážet. Dnes se merino ovce chovají především v Austrálii a na Novém Zélandu, odkud pochází většina produkce této unikátní vlny.

Zajímavostí je, že merino vlna je skutečně extrémně jemnou. Na 1 cm2 má ovce až 4000 chlupů. Proto nekouše a je velice příjemná na tělo. Zatímco pod běžné vlněné oděvy si musíme oblékat jinou jemnější vrstvu oblečení, merino je ideální přímo na tělo.

Merino vlna je známá svými termoregulačními vlastnostmi

Její přírodní funkční vlákna v zimě zahřívají a v zimě chladí. Je skvělým izolantem, ale přitom směrem od těla je tkanina schopna odvádět pot. Nemnoží se v ní plísně ani bakterie. Proto oblečení z merino vlny vyhledávají i sportovci a lidé, kteří se pouští do extrémních výkonů – oblečení z ní totiž nesmrdí. Merino látka má rovněž vynikající vlastnosti, co se týče mechanického namáhání.

Zdravé značky, které si zamilujete

Zkusmerino.cz nabízí nejen skvělé oblečení z merino vlny od značky Lambio, za kterou stojí Lucie Matysová, další z maminek, kterou láska k svému dítěti a snaha jej co nejlépe obléct přivedla k podnikání, ale i další značky. Najdete zde i německou značku Engel Natur, jež se specializuje na výrobu zdravého oblečení pro děti i dospělé z přírodních materiálů, český Surtex zaměřenou na ponožky a návleky.

Oblečte děti do merina

Zkusmerino.cz nabízí merino oblečení pro děti, od kojenců a batolat (počínaje narození, až do 2 let), až po předškoláky (od 2 do 6 let). Největšími hity v sortimentu jsou merino body, dětský rosoucí overal a merino kukly. Oblečení je české výroby, z převážně českých materiálů. Celá výrobá probíhá v konceptu slow fashion, oblečení opravdu vydrží, mnohdy má rostoucí střih a díky kvalitě se dětí z dítěte na dítě. Kvalitní merino oblečení je rovněž výborné pro děti s atopickým ekzémem.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář