- Reklama -magazín

Kvalitní matrace pro dokonalý spánek

Mohlo by Vás zajímat

Věděli jste, že třetinu svého života stráví většina lidí spánkem? A nechtěli byste, aby právě i tato třetina byla co nejlépe strávená? Nepodceňujte kvalitu svého spánku, který je zásadním pilířem dobrého zdraví. A kde začít? Ne, překvapivě to není ani tak postel jako taková. I když i ta je dobrým základem, tedy zejména její konstrukce a rošt, ale i ta nejhorší postel se může proměnit v místo, kam se budete každý den těšit a odkud budete ráno vstávat plni nové síly a energie. A stačí k tomu jeden malý, ale zásadní předpoklad a to – kvalitní matrace!

Jak vybrat správnou matraci?

To se řekne, pomyslíte si, správnou matraci. Jak máte vědět, která je ta správná? Není to tak těžké. Stačí, když si sepíšete několik málo údajů o sobě samých a snad i těch, se kterými sdílíte lůžko. Důležité jsou tyto údaje:

  • Váha
  • výška
  • zdravotní specifika
  • věk

Dle těchto údajů budete následně volit nejen tuhost matrace, ale i její rozměr, tedy jak délku a šířku, tak i její výšku. Tuhost matrace je dána její konstrukcí. Matrace dělíme v základních kategoriích na pěnové a pružinové, často bývají ideální jejich kombinace. Tedy pružiny v jádru matrace obalené pěnou pro ještě větší komfort. Pro osoby s omezenou hybností jsou ideální matrace vyšší, z nichž se lépe vstává i se na ně uléhá. Při problémech s klouby jsou nejčastější volbou matrace z paměťové pěny rozdělené do jednotlivých zón pro ideální oporu celého těla a zajištění maximálního komfortu v místech, která jsou při ležení bolestivá.

Dvojlůžko či varianta matrace 1+1

Zde nastává také časté dilema. Někdo preferuje pro manželskou postel variantu jedné velké matrace, obvykle proto, že se chce vyvarovat spánku ve spáře vznikající spojením dvou matrací. Koupě matrace 1+1 má ale i své nesporné výhody, které se podceňují. Zejména pokud jsou partneři jiné váhové kategorie či se jeden ve spánku hýbe výrazně více než druhý, který má třeba lehké spaní, je určitě 1+1 matrace vhodnější volba. Ten těžší z páru bude totiž velkou matrací hýbat i v místech, kde spí ten druhý, jeho pohyby budou obtěžujícím způsobem rezonovat po celé ploše matrace.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy