- Reklama -magazín

The Laundress – ekologické praní budoucnosti

Mohlo by Vás zajímat

Čisté prádlo a čistá domácnost, to jsou pojmy, které jsou snad v každé domácnosti velmi skloňovanými tématy. Ovšem v posledních letech i do těchto oblastí čím dál tím více proniká také ekologie a ohleduplnost k přírodě a není divu. Však nápor na naši planetu z ekologického hlediska, je skutečně enormní. A proto nemusíme patřit zrovna k ekologickým aktivistům, abychom se snažili, alespoň v mezích našich každodenních možností, chovat k naší planetě ohleduplněji. Začít může každý sám u sebe a ve své domácnosti. Třídění odpadů nám jde, dokonce v tomto patříme na přední místa na světě, ale co se týká produkce odpadu a spotřeby, tam už bychom přední příčky obhajovali jen stěží. Pereme a uklízíme, jak o život, ale ruku na srdce, jak moc při tom většina z nás myslí na přírodu, tedy i to, co při těchto činnostech produkujeme za škodlivé látky a jaké je jejich množství. Přitom i praní může být ekologické a můžeme rovněž použít ekologické čistící prostředky.

Ekologické praní – nikdy není pozdě začít

Jak už bylo zmíněno, ekologické prací prostředky už nejsou žádnou novinkou. Ale stále většina z nás používá ty, které se přírodě líbí skutečně pramálo. Ekologické praní přitom není žádná věda. Průkopníkem v ekologickém praní i úklidu je značka Laundress, jíž založily již v roce 2004 dvě americké nadšenkyně do módy a kvalitních oděvů. Dámy se nechtěly jen pěkně oblékat, ale zároveň chtěly, aby jejich oblečení pěkně vonělo, nebylo plné chemikálií, které na sobě chtě nechtě budou nosit někdy i celý den, a také, aby dlouho vydrželo jako nové a v neposlední řadě neškodilo životnímu prostředí. Kombinaci všech těchto požadavků se jim podařilo skloubit ve všech přípravcích, které na praní i úklid postupem let vyvinuly. U nás je tato značka zastoupena firmou Carre Concierge a na svém e-shopu nabízí ucelenou řadu přípravků i doplňkových produktů Laundress.

Když i neoblíbené činnosti začnete dělat s oblibou

Věřte tomu nebo ne, když jste přesvědčeni o tom, že něco má smysl, mohou se i ne zcela oblíbené záležitosti stát veskrze oblíbenými. Právě i praní a úklid, jako aktivity patřící do kategorie ne zrovna oblíbených, se mohou stát o poznání zábavnější, s vědomím, že při nich používáte přípravky, které vám voní, neškodí ani vašemu zdraví, ani přírodě a perfektně fungují. Z vašeho domova se tak snadno a rychle stane ekologická domácnost, na níž budete právem hrdí a rádi se se svými zkušenostmi podělíte s ostatními.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy